Sny a zdrowie

Sny a zdrowie

Sny a zdrowie, czyli zdrowie w symbolice snu.

Kiedy jakiś sen wywarł na nas wielkie wrażenie, szukamy go w senniku lub prosimy o pomoc zawodowego tłumacza snów.

Z sennika dowiadujemy się co nas czeka. To mogą być różne znaczenia, różne interpretacje bo też i co sennik to inne znaczenia.
W wypadku onejnokryty jest inaczej. Tu sen trafia na warsztat i dowiadujemy się, że coś w naszej podświadomości daje wyraz swojej potrzebie wyjścia na światło dzienne. I najczęściej tak właśnie jest.

Ale, ale! Przecież podświadomość nie tylko to wie o nas, ona zauważa wszystko, każdą zmianę w psychice ale też i w organizmie.
Wiemy już że tłumaczenie snów, pełni wielką rolę terapeutyczną w przypadku chorób nerwowych.

Powtarzanie się symboli we śnie

Duszenie zmora
Sny a zdrowie

Powtarzanie się niektórych symboli sennych może być związane z występowaniem różnych rodzajów chorób we wczesnej postaci. Wiele snów które przegapiliśmy nie mówiły tylko o naszym wnętrzu, ale także były sygnałami, że z naszym zdrowiem coś zaczyna się dziać. Daje te znaki na tyle wcześnie, że możemy jeszcze zapobiec poważniejszym kłopotom.

 

Symbole zdrowotne w snach

Co może być takim symbolem związanym ze stanem zdrowia? Bardzo ciężko jest odróżnić symbol duchowy, wewnętrzny, emocjonalny, od symbolu zdrowotnego.

Są jednak pewne wspólne dla dużej grupy ludzi symbole kiedy warto zastanowić się nad swoim stanem zdrowia.
Sny zdrowotne na pewno nie pojawią się pojedynczo. Powtarzają się w nich zbliżone do siebie motywy dotyczące jakiejś konkretnej części ciała lub funkcji organizmu, jak np uszy, oczy, ręce czy ucisk na klatce piersiowej.

I tak ucisk na różne części ciała, zasypywanie ich, przygniatanie to znak że warto zastanowić się na tymi
organami pod kątem zdrowotnym.

Zmora w snach, siedząca na piersiach, być może informuje o chorobach serca i płuc. Zaś zmora siedząca na brzuchu zachęca do zadbania o układ pokarmowy i żołądek.

Zapowiedź problemów ze zdrowiem może pojawiać się we śnie pod postacią zębów. Zęby które są słabe lub zepsute mogą sygnalizować, że coś się dzieje w naszym ciele. Nie precyzują jednak o co dokładnie chodzi.

Zęby we śnie

Sny w których połykamy jakieś przedmioty chcą skierować naszą uwagę na przełyk lub układ oddechowy.

Zranienie bądź uszkodzenie różnych części ciała – zwróć uwagę jaka część ciała została uszkodzona i zbadać jej stan.

Tunel – jeżeli od jakiegoś czasu często się powtarza w twoich snach warto zbadać swój wzrok. Nawet bardzo minimalne zawężenie pola widzenia podświadomie zostanie dostrzeżone i bardzo możliwe że pierwszym alarmem będzie sen z tym związany.
Podobnie jak tunel inne zaburzenia związane z widzeniem we śnie mogą zwiastować problemy ze wzrokiem.

Tunel we śnie

Lekarstwo, lekarz, podobnie jak szpital i apteka, także mogą zwiastować potrzebę wizyty w gabinecie.

Zepsute mięso może być pierwszym pojawiającym się we śnie symptomem choroby.

Mętna woda to również symbol dość często związany ze zdrowiem. W wypadku jej pojawiania się warto szczególna uwagę zwrócić na nasz układ moczo-płciowy, hormony oraz układ limfatyczny.

Pożywienie wątpliwej jakości, zepsute, czy śmierdzące, podobnie jak robaki, lubi zwiastować kłopoty żołądkowe, lub nawet zarażenie się jakimś pasożytem.

Pożar – w większości wypadków oznacza namiętności jednak jeżeli one tobą obecnie nie targają, może oznaczać że gdzieś zaczyna się tworzyć w twoim ciele stan zapalny.

Sny a zdrowie
Sny a zdrowie

Sny o chorobach

Sen o chorobie często pojawia się śniącemu wcześniej niż same dolegliwości. Czasami nocne mary są w stanie zdiagnozować chorobę, zanim uzyska on jakiekolwiek potwierdzenie od lekarza.

W snach dotyczących zdrowia poza samymi symbolami pojawia się uczucie niepokoju, zagrożenia, obawy. Jeżeli pojawia się regularnie, nie zwlekaj – wykonaj badania. Na pewno nie zaszkodzą, a mogą zapobiec większemu nieszczęściu.

Co ciekawe, śnienie o tym że jest się chorym, rzadko dotyczy choroby fizycznej, znacznie częściej pojawia się kiedy to nasza psychika cierpi.

 

Sny karmiczne

Dodaj komentarz